Власний рятівний оазис

Літо – одне з найбажаніших періодів для планування відпочинку біля моря і, водночас, одне з найбільш небажаних для робочих буднів. З настанням спеки напевно кожен співробітник мріє втекти із задушливого офісу до водоймища або місця з басейном. Саме тому, при будівництві будинку, сучасного житлового або розважального комплексу, забудовники включають в план будівництво басейнів.

Власники приватних будинків, так само, намагаються встигнути побудувати басейн до літа. Кому не захочеться мати свій рятівний оазис в спекотну жару? Визначитися з вибором виду конструкції басейну потрібно ще на етапі планування. Влаштування басейну, якщо він не надувний, вимагає особливої уваги у підборі матеріалів, а розрізняються басейни за видами чаш. 

Чаша бетонного басейну відливається розчином із залізобетону. Бетонні, залізобетонні басейни найпоширеніший тип басейнів. Такий басейн універсальний, довговічний, стійкий до впливу навколишнього середовища і температурних перепадів. Такий вид конструкції басейну вимагає володіння певних знань і обліку важливих факторів, одне з яких облаштування покриття чаші басейну. Це покриття має бути не тільки декоративним, але і відповідати ряду умов. Наприклад, морозостійкість, ударостійкість, стійкість до ультрафіолету і найважливіший – водонепроникність. 

Поширеним покриттям для чаш басейнів є плитка або мозаїка. Це покриття являє собою сплав кремнієвого піску з іншими компонентами та добавкою фарбувальних оксидів. Але кладка плитки або мозаїки повинна проводитися професіоналами, оскільки недотримання певних умов надалі впливає на геометрію чаші басейну.

Ще один популярний матеріал – ПВХ мембрана, гідроізоляційний матеріал на основі полівінілхлориду. Монтаж цього покриття повинен виконуватися кваліфікованим персоналом за технологією, з дотриманням рекомендацій виробника. Роботи по зварюванню проводяться за допомогою спеціального обладнання. Місця примикання мембрани виконуються професійними ручними фенами.

Найпростіший і менш витратний спосіб покриття чаші басейну – фарбування. Його може виконати будь-який робочий або навіть власник басейну. На ринку будівельної хімії існують різні види фарб для басейнів: поліуретанові, епоксидні, акрилові, полівінілхлоридні та гумові фарби.

Епоксидні фарби одні з міцніших і стійкіших лакофарбових матеріалів для чаш басейнів. Матеріал являє собою двокомпонентну суміш смоли та затверджувача. 

Neopox Pool  – двокомпонентна епоксидна фарба з УФ фільтрами для плавальних басейнів. Має підвищену стійкість до хімічних засобів для дезінфекції води. Використовується на бетонних і поліестерових поверхнях, які піддаються механічним навантаженням і потребують захисту від хімічних речовин. Neopox Pool застосовується для декоративно-захисного покриття чаш басейнів, металевих конструкцій, резервуарів для не питної води, фонтанів і човнів. 

Однією з головних переваг епоксидної фарби Neopox Pool є висока стійкість до прісної та солоної води, розчинів, лугів і кислот. Крім того, вона стійка до УФ випромінювання і зберігає свої властивості при температурах від -20 до + 70 ° C. 

Витрата матеріалу – 250-300 г/м² з розрахунку нанесення у два шари (залежно від поверхні). Адгезія матеріалу до основи ≥2,5 Н/мм²

Епоксидна фарба Neopox Pool має різні вимоги з підготовки поверхні до кожного виду основи.

Власний рятівний оазис

Бетонна поверхня повинна бути чистою та мати достатню міцність  – не менше 25 Н/мм² на стиск і не менше 1,5Н/мм²  – на відрив. За потреби виконайте підготовку за допомогою механічних інструментів або фрезерування. 

Металева поверхня повинна бути очищена від пилу, сміття, жирних речовин та іржі, які можуть зашкодити адгезії. Поверхню можна підготувати за допомогою піскоструменевої обробки. Після, чого основу потрібно обробити праймером для металу Neopox Special Primer +1225 (А+В)

Поліестерові та дерев’яні поверхні повинні бути шорсткими, сухими та чистими.

Neopox Pool може наноситися вручну пензлем, чи валиком або шляхом безповітряного розпилення.