
Про шкоду вологи для будь-якої будівельної конструкції відомо досить і чимало запропоновано рішень. Проте, з темпом розвитку сучасних будівельних матеріалів і покриттів, ростуть і потреби з облаштування гідроізоляції та забезпечення герметичності окремих елементів і конструкцій в цілому.
Отже, як забезпечити якісну гідроізоляцію при наявності великих тріщин, деформаційних і холодних швів? Або як захистити конструкцію від вологи, в разі надзвичайно рухливих конструктивних швів? Яким методом провести гідроізоляцію місць примикань різних видів матеріалу, наприклад, введення сталевих, чавунних труб в бетонну конструкцію? Нарешті, якщо підстава епоксидне або поліефірне, скло або кераміка, як в такому випадку захистити конструкцію від води? Ці питання залишаються актуальними завжди.
Як не можна краще, в перерахованих вище ситуаціях підійде Sikadur-Combiflex SG System. Високоефективна система герметизації, що складається з двох видів модифікованої еластичної поліолефінової (FPO) гідроізолюючої стрічки Sikadur-Combiflex SG Tape (1) та трьох видів спеціально розробленого епоксидного клею Sikadur-Combiflex Kleber (2).
- Стрічка Sikadur-Combiflex SG представлена у двох видах:
1.1. Sikadur-Combiflex SG -10 / -20М – з червоною смугою посередині та в основному, застосовується для герметизації тріщин понад 1 см або деформаційних швів. Ширина стрічки варіюється від 10 до 30 см, що дозволяє використовувати дану систему для герметизації конструктивного шва шириною в 10-15 см!
1.2. Sikadur-Combiflex SG -10 / -20Р – не має червоної захисної смуги та маркування«SG -10/20» вказує на товщину стрічки: «SG -10» становить 1 мм, «SG -20» – 2 мм. Підбір розміру стрічки залежить від передбачуваних деформаційних навантажень. Стрічки товщиною в 1 мм застосовуються для герметизації під легкі навантаження, під великі деформаційні навантаження стрічку слід укладати в шов із «петлею».
- Sikadur-Combiflex Kleber – клейна сполука на епоксидній основі. Існує трьох видів:
2.1. Sikadur-Combiflex Adhesive (N,R) – лінійка клеїв двох типів:
- N (нормальний) рекомендується для використання при температурі повітря і підстави від +10 до +30°C. володіє робочою в’язкістю від 25 хвилин при температурі +30°C і до 120 хв при +10°C.
- використання типу R (швидкий) рекомендується при температурах від +5°C до +15°C і має робочу в’язкість від 25 до 60 хв відповідно.
2.2. Лінійка Sikadur-31CF, що складається з трьох типів клею, відрізняється від попереднього варіанту більш тривалою робочою в’язкістю:
- тип N (нормальний) рекомендується до використання при температурах повітря та основи від +10°C до +30°C. Має робочу в’язкість від 35 хвилин при температурі +30°C до 145 хв при +10°C.
- тип R (Швидкий) рекомендують використовувати при температурах повітря та основи від +5°C до +15°C та має робочу в’язкість від 40 хвилин при температурі +15° C до 60 хв при температурі +5° C.
- S (повільний) використовується при вищих температурах повітря та основи – від + 25 ° C до + 45 ° C і має робочу в’язкість від 45 до 135 хв відповідно.
2.3. Sikadur-31DW – двокомпонентний клейовий та ремонтний розчин на основі епоксидних смол і спеціальних наповнювачів. Призначений для герметизації ділянок, що контактують з питною водою. Дана система універсальна та оптимальна для вирішення завдань для забезпечення герметичності складних конструкцій; має низку переваг:
- Відмінна адгезія, без попередньої ґрунтовки поверхні, з багатьма матеріалами. Наприклад, адгезія до бетону становить понад 2МПа, тобто швидше зруйнується бетон, ніж відірветься система.
- Не вимагає ретельної підготовки основи, легко монтується.
- Використовується як при позитивному, так і негативному тиск води. Витримує тиск води понад 5 бар.
- Однаково підходить для сухих і вологих бетонних поверхонь.
- Стійкість до атмосферного впливу, багатьох хімічних речовин, а також стійка перед проростанням коренів.
- Висока еластичність для герметизації надзвичайно рухливих конструктивних швів.