Ремонтуй тріщини, а не будинок!

Помилково думати, що поява ушкоджень на бетонних поверхнях це малозначна проблема і не вимагає особливої уваги. Утворення тріщин може свідчити про порушення структурної цілісності будов з каменю, цегли, бетонних або залізобетонних конструкцій тощо. 

Звичайно, роботи по захисту від проникнення води в структурні елементи будівлі проводять ще на етапі будівництва і частково – під час експлуатації, з необхідною регулярністю. Але, якщо у будівлі лише базова гідроізоляція покрівлі та фундаменту, необхідно вдатися до виявлення причини появи пошкоджень і негайного ремонту.

Поява тріщин на верхніх шарах бетонних, залізобетонних та покриттів на цементній основі обумовлені раптовими змінами температури, які відбуваються в міжсезоння. Під час опадів, на зовнішні частини будівельних об’єктів потрапляє волога та частково проникає вглиб конструкцій. Вона замерзає і тане при температурних коливаннях, що призводить до утворення тріщин і розломів.

Навіть, попри відсутність морозів як таких, волога залишається всередині елементів і довго не випаровується, оскільки матеріали на цементній основі здатні вбирати та утримувати вологу. Це призводить до її накопичення і руйнуванню фундаментів, сходів, цегляної кладки, бетонних і залізобетонних виробів тощо.

Який засіб для гідроізоляції проникає в бетон,

створюючи з ним єдине ціле, та гарантує повний захист?

Щоби запобігти порушенню структурної цілісності конструкції, пошкодження в бетоні усувають за допомогою спеціальних епоксидних сумішей. В результаті відбувається відновлення опорної здатності та геометричної форми бетонних, залізобетонних та інших конструкцій.

Epoxol –  двокомпонентні зв’язувальні системи на основі епоксидних смол, що герметизують. Використовуються при ремонті поверхонь, які експлуатуються в умовах високих температур і механічних навантажень, агресивних речовин і забезпечення водонепроникності.

Epoxol Putty призначена для зовнішнього покриття поверхонь, на яких накопичується вода у вигляді цівок і крапель, а також на ділянках з надлишковою вологістю. Шпаклівка володіє високою в’язкістю, завдяки чому заповнює великі зазори без розтікання 

Epoxol Liquid –  рідка версія Putty.Матеріал використовується для покриття горизонтальних бетонних, залізобетонних та інших поверхонь великої площі або заповнення дрібних зазорів і отворів. Також використовуються для укладання плитки або кахлю на поверхні, які контактують з водою і хімічними розчинами.

Дані епоксидні системи універсальні та мають широкий діапазон застосування. В тому числі, для ремонту автомобілів, яхт, човнів, паливних баків, каналізаційних труб і можуть армуватися скловолокном, вуглеволокном і кевлар.

Мають високу адгезію з багатьма металами: алюмінієм, міддю, залізом тощо; а також деревом, керамікою, бетоном та іншими будівельними матеріалами, твердими полімерами, поліефірними матеріалами і т.д.

Epoxol Putty може бути жорсткою або еластичною, в залежності від співвідношення компонентів: 

Стандартне дозування: 1 частина компонента A на 1 частину компонента B за вагою. При такому співвідношенні виходить суміш для використання у звичайних умовах.

Для отримання маси великої в’язкості, придатної для закріплення арматури, анкерів залізобетонних конструкцій, ремонту великих тріщин і швів, компонента A додають вдвічі більше, тобто, А + B у співвідношенні 2: 1.

При змішуванні 1 частини компонента A з 2-2,5 частинами компонента B, отримуємо суміш для забезпечення тріщиностійкості. Наприклад, при герметизації щілин і стиків, постійно піддаються вібраціям, навантажень на стиснення і розтягнення.

Своєю чергою, Epoxol Liquid легше та швидше наноситься на горизонтальні поверхні та покриває важкодоступні ділянки підлог. Завдяки рідкій формі проникає в дрібні тріщини та зазори.

Обидві епоксидні системи можуть використовуватися при високих температурах і мають температуру експлуатації до 120℃. Показник міцності матеріалів 750 кПа/см² на стискання та 130 кПа/см² –  на розтягнення. Стійкі до розбавлених кислот, лугів, прісної та морської води, мийним засобам і паливно-мастильним матеріалам.

Перед ремонтом, поверхню з металу, кераміки, ПВХ та інших непористих матеріалів, очищають від пилу, масла або інших речовин, що знижують зчеплення; з бетонних – ще видаляють цементне молочко. Крім усього іншого, ділянка, що обробляється, повинна бути сухою та знежиреною. 

Завдяки відмінній адгезії до поверхонь та чудовим фізико-механічними показниками, матеріали Epoxol Putty/Liquid підійдуть для надійного ремонту в будь-якій ситуації.

Ремонтуй тріщини, а не будинок!