Ремонт бітумної покрівлі - переваги та недоліки

Що краще для ремонту бітумної покрівлі?

На ринку гідроізоляційних матеріалів вже давно присутні більш сучасні та вдосконалені рулонні покриття для гідроізоляції покрівель, ніж руберойд, наприклад полімерні мембрани (ПВХ, ТПО, ЕПДМ). Однак, бітумні рулонні покриття досі використовуються для гідроізоляції покрівель і їх перевага – це мала собівартість.  

Але через низьку стійкість руберойду до погодних умов, атмосферних явищ, механічних навантажень та ушкоджень, необхідність ремонту бітумної покрівлі, може виникнути вже через пару років. І швидше за все не кожен може бути готовий до демонтажу старого бітумного покриття та зміні його на нове так скоро. Не кажучи вже про пристрій гідроізоляції покрівлі мембраною ПВХ, наприклад.

Як відновити пошкоджене бітумне покриття?

Завдяки ретельному контролю і періодичному обслуговуванню бітумного покриття можна запобігти проникненню води через пошкоджені ділянки. Якщо руберойд почав пошкоджуватися, потрібно терміново усунути дефекти, які можуть привести до сильного протікання і намоканню всього пирога покрівлі надалі.

На щастя, бітумне покриття можна відремонтувати і для цього існують різні рішення. Одним з кращих рішень є, так звана, рідка мембрана. Завдяки сучасним технологіям, даний продукт сприяє не просто відновленню цілісності бітумного покриття, але і служить повноцінним гідроізоляційним покриттям. 

Neoroof BM гібридне гідроізоляційне покриття на водній основі. Призначене для гідроізоляції нових і старих бітумних та мінерально-бітумних покриттів. Утворює непроникну для вологи плівку зі стійкістю до стоячої води та запобігає міграції бітуму.

Neoroof BM має широку сферу застосування і так само підходить для гідроізоляції інших поверхонь. Наприклад:  

  • бетон і цементні поверхні, в тому числі плити, стяжки тощо.
  • трубки для кондиціонування повітря.
  • нові та старі шари поліуретанової гідроізоляції.
  • металічні поверхні із застосуванням відповідної грунтовки, наприклад Neopox Primer BM.

Акрилово-поліуретанове покриття Neoroof BM має низку підвищених показників якості. А саме, уповільнює старіння бітумних покриттів, має відмінну адгезію навіть при нанесенні поверх голих бітумних покриттів та може наноситися прямо на бітумно-мінеральні мембрани без використання грунтовки. Демонструє стійкість до дощу вже через 12 годин після нанесення при температурі + 25°C, відбиває сонячне випромінювання та значно знижує температуру поверхні покрівлі.

Рідка мембрана Neoroof BM виготовляється вже готовою до застосування, завдяки чому легко та просто наноситься за допомогою щітки або валика. Утворює непроникну плівку, яка заповнює тріщини  забезпечує абсолютний захист від вологи. Після полімеризації, дане гідроізоляційне покриття не піддається впливу температурних перепадів і зберігає еластичність при температурах від -5°C до + 80 oC, забезпечуючи відмінну герметичність. 

Ремонт бітумної покрівлі - переваги та недоліки

Витрата гідроізоляційного матеріалу на водній основі Neoroof BM, при нанесенні у два шари, становить 1,3-1,5 кг на кв.м. на бітумно-мінеральну мембрану і 0,9-1,1 кг / м² на цементну поверхню.

Для підготовки старого шару руберойду до нанесення рідкої гідроізоляції

необхідно використання спеціального праймера.

 

Neopox Primer BM унікальний продукт, який служить сполучною ланкою між старим бітумним і новим гібридним або полісечовинним покриттям для гідроізоляції.

Neopox Primer BM являє собою епоксидну грунтовку, спеціально розроблену для підготовки поверхонь перед гідроізоляційними роботами, в тому числі поверх бітумних мембран, як з гранулами, так і без. Грунтовка створює відмінний адгезійний шар для гідроізоляційних систем з вмістом розчинника, наприклад полісечовини ручного нанесення Neoproof Polyurea.

Праймер може застосовуватися на бетонних основах, цементній плитці, цементній стяжці, а також металевих поверхнях. Має властивість затримувати старіння бітумної мембрани та запобігає міграції бітуму на нове покриття.

Neopox Primer BM може наноситися при температурі від +8℃ до +40℃, вологості основи не більше 4% і повітря не більше 65%. Її витрата по бітумній мембрані без посипки складе всього 70-80 грамів на кв.м., а з посипкою 90-120 гр / кв.м. Оскільки робочий час праймера всього 30 хвилин, він виготовляється в тарі по 5 кг для уникнення затвердіння залишків матеріалу після його використання та як наслідок його непридатності.

Перед застосуванням праймера необхідно максимально очистити стару бітумну поверхню від ділянок, що  відшаровуються, шматків руберойду та інших частинок, які можуть перешкодити адгезії рідкого матеріалу для гідроізоляції. Також необхідно прибрати залишки масел, бруду та інших забруднень, які можуть бути присутніми на поверхні.

Ремонт бітумної покрівлі - переваги та недолікиНаноситься праймер за допомогою валика або кисті в один шар і вже через 24 години можна підходити до нанесення основного гідроізоляційного шару рідкої мембрани, наприклад полісечовини ручного нанесення Neoproof Polyurea.

Якщо планується покриття гідроізоляційного матеріалу на водній основі, наприклад Neoproof PU W-40, шар грунтовки потрібно присипати кварцовим піском поки він ще вологий. Після цього, також по закінченні 24 годин, можна наносити основний шар рідкої гідроізоляції.

У порівнянні з альтернативними матеріалами, грунтовка Neopox Primer BM є екологічно чистим матеріалом, завдяки використанню сировини на біологічній основі.