ДОВІЧНИЙ СТРОК або як обмазувальна гідроізоляція подовжує тривалість :)

Життєвий термін будівельних конструкцій визначається періодом, протягом якого зберігаються нормативні експлуатаційні характеристики будівельного об’єкта, що гарантують його безпечне використання на заданий при проектуванні розрахунковий термін. Строк служби таких конструкцій, як каркас, фундамент та опорні стіни, що не змінювалися при капітальному ремонті за весь експлуатаційний період, визначає довговічність будівельного об’єкта в цілому. 

Одним із найбільш небажаних недоліків, які важко усунути, є намокання бетонних конструкцій. Бетон вбирає вологу, що призводить до промерзання бетону, порушення нормальної роботи та зниження теплоізоляції конструкцій. 

Намокання бетону відбувається з різних причин. Одними з таких є протікання комунікацій, підтоплення, порушення або відсутність гідроізоляції тощо. Більш того, зволоження бетонних конструкцій призводить до надмірної вологості повітря в приміщеннях, а це негативно впливає на людей або обладнання, що знаходяться в таких приміщеннях.

Найдоцільніший спосіб захисту конструкцій із бетону або залізобетону є зовнішня гідроізоляція, яка дозволяє зберегти експлуатаційні властивості будівельних об’єктів на довготривалий період. 

Обмазувальна гідроізоляція – це один з видів гідроізоляційних матеріалів, що  використовується для зовнішнього захисту будівель від ґрунтових вод і внутрішнього захисту від капілярної вологи. Таке покриття може наноситися в один або кілька шарів і бути товщиною від міліметра до декількох сантиметрів. До матеріалів обмазувальної гідроізоляції відносяться суміші як на цементній основі, так і на основі бітумів. Останні більш популярні, оскільки мають низку переваг.

До гідроізоляційних матеріалів на основі бітуму мають пред’являтися такі вимоги, як висока адгезія до поверхні, водонепроникність та еластичність. 

Обмазувальна гідроізоляція Neodur PB 1K від NEOTEX ідеально відповідає перерахованим вимогам. Матеріал має відмінну адгезією до багатьох поверхонь, стійкість до стоячої води, стиранню, хімічну стійкість та еластичність до 850%!

Гідроізоляційні системи компанії NEOTEX розроблені для досягнення якісної та довголітньої служби з урахуванням негативного впливу природних факторів і навколишнього середовища.

Neodur PB 1K – однокомпонентне еластомірне гідроізоляційне покриття, модифіковане бітумом. Застосовується для гідроізоляції фундаментів, паркінгів, підвалів, приміщень з підвищеною вологістю та поверхонь перед укладанням плитки. Також матеріал використовують для гідроізоляції балконів, терас, клумб у якості закритої гідроізоляції, що не піддається УФ випромінюванню.

Обмазувальна гідроізоляція Neodur PB 1K працює на поверхні та проникає в конструкцію настільки, щоб забезпечити надійне зчеплення з основою.

Ще однією перевагою цього гідроізоляційного матеріалу є великий діапазон температури експлуатації – від -40 °C до + 80 °C. Витрати матеріалу при цьому становлять 700-850 г/м² на шар. Рекомендується наносити матеріал у два шари, але не більше 1 кг/м² на кожен, щоб уникнути появи бульбашок.

Перед нанесенням обмазувального гідроізоляційного матеріалу Neodur PB 1K бетонна поверхня повинна мати міцність на стиск не менше 25 Н/мм та не менше 1,5 Н/мм – на відрив. Для покриття гідроізоляційним матеріалом більшої площі та підвищення адгезії, поверхню необхідно попередньо обробити ґрунтовкою Neotex PU Primer або Acqua Primer NP, щоб заповнити пори та тріщини. Шви та тріщини необхідно загерметизувати, найкраще, герметиком Neotex PU Joint, а для армування тріщин понад 1,5 мм використовуйте голкопробивний геотекстиль щільністю 40-100 гр/м². Після чого нанесіть не менше трьох шарів обмазувальної гідроізоляції.